خرید گوجه فرنگی با قیمت هزار و صد تومان

مرتضی معتمد گفت: خرید و حمایت از محصول گوجه فرنگی از ۱۳۹۷/۵/۲۲ در سراسر کشور انجام شده و دولت در حال خرید گوجه فرنگی از کیلویی هزاروصد تومان از کشاورزان میباشد.

مرتضی معتمد طبق خبرگذاری تسنیم گفت: "این خرید در استان هایی بامشکل ذخیره سازی بیش از حد گوجه فرنگی مواجه است ."

برداشت گوجه فرنگی بوته گوجه فرنگی

معتمد درمورد کاشت تابستانه گوجه فرنگی در هشتاد و پنج هزار هکتار زمین اطلاع داد و گفت: در سال جاری انتظار میرود در این سطح از زمین۴ میلیون تن گوجه فرنگی برداشت شود. استفاده از کود های مخصوص گوجه فرنگی مثل هیومیک اسید میتواند به رشد گوجه فرنگی کمک کند البته کود هیومیک اسید را بهنر است با کودهای شیمایی تریکیب کرد .

مرتضی معتمد اضافه کرد: "اکنون تولید گوجه فرنگی بیش از نیاز صنعت های مختلف مربوط به این محصول است."

وی افزود: گوجه فرنگی به علت تولید و ارائه زیاد ، در قیمت کاهش داشته است.

مدیرکل دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی گفت: اگر این محصول پشتیبانی نشود ، کشاورزان متحمل خسارت های جدی خواهند شد ، به همین دلیل بعید است که آنها در سال های آینده رشد خوبی داشته باشند.

معتمد گفت: تنظیم کننده بازار دیروز در مورد حمایت از گوجه فرنگی بحث کرده و در اخر تصمیم گرفته است که تعاونی روستا ، این محصول را هزاروصد تومان به ازای هر کیلوگرم از کشاورزان خریداری کند.

معتمد افزود: خریدهای محافظت شده و تضمین شده از جمله ابزاری است که دولت در هنگام کمک به کشاورزان برای حفظ و تداوم تولید ، شتاب می بخشد.

وی گفت :در نظر گرفتن سود منصفانه و قیمت خرید تضمینی محصول برای کشاورز باعث میشود کشاورز دچار ورشکستگی نشود.

معتمد افزود: خرید حمایتی از کشاورزان ابزاری است که دولت در تلاش است درآمد کشاورزان را در محصولات مختلف بطور همزمان حفظ کند تا کشاورز علاقه مند باشد آن محصول را سال آینده پرورش دهد.

منبع:

استارت خرید گوجه فرنگی با قیمت هزار و صد تومان


فروش کود مونو آمونیوم فسفات MAP

پنجشنبه 24 مرداد 1398 06:33 ب.ظ

خرید مونو آمونیوم فسفات MAP

ساختار مولی کود مونو آمونیوم فسفات در اصل از کود دی آمونیوم فسفات گرفته شده است یعنی زمانی که بین اسید فسفریک با آمونیاک (در گروه نمک ها) واکنش شیمایی اتفاق میافتد، منوآمونیوم فسفات حاصل میشود. البته تفاوت در درصد   از واکنش آمونیاک (هم خانواده نمکها) با اسید فسفریک تولید می شود. عنصر فسفر P دومین عنصر مهم از سه عنصر اصلی (NPK) در خاک است و یکی از مهم ترین مواد مغذی برای رشد و باروری گیاهان است.

فسفر قادر به مقاومت در برابر آشفتگی گیاه است. کاربرد های دیگر این عنصر، افزایش ریشه درگیاه و افزایش گل در گیاهان می تواند ذکر شود. پس، درهنگام بروز ضعف های گیاهی، میتوانید برای از بین بردن آنها از انواع کود های فسفاته استفاده نمایید.

این عنصر برای گیاهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد(پس از نیتروژن).  که یکی از اساسی ترین عملکردهای آن بوجود آوردن متابولیسم درگیاه است.

فسفر یکی از مهمتریم عنصر در بوجود آمدن محصولات غذایی و گل و بذر است و برروی اندام های جنسی گیاه تاثیر بسزایی میگذارد. این عنصر بشکل فسفات جذب گیاهان میشود. وجود مقدار کافی فسفر باعث افزایش رشد گیاهان می شود. کمبود فسفر باعث کاهش رشد گیاهان میشود.

فروش کود مونو آمونیوم فسفات MAP

مزایای کود مونو آمونیوم فسفات مپ

این عنصر باعث بالغ شدن زودرس درختان میشود.

مداخله سیلیسیم،فسفر ،بور با واکنش های متابولیسم در گیاهان.

حضور فسفر نقش مهمی در بیشتر شدن مقاومت گیاهان به بیماری دارد.

فسفات و پتاسیم در بهبود کیفیت محصولات نشاسته دار نقش دارند.

بررسی علمی کود دی هیدروژن فسفات

نام دیگر منو آمونیوم فسفات آمونیوم دی هیدروژن فسفات میباشد که اکثرا در تولید کود خشک استفاده می شود و یک تامین کننده برای فسفر و نیتروژن است که دو عنصر اصلی در زمینه تولید کود می باشد. اکثر کودهای خشک فسفر زیادی دارند و روند تولید تقریبا ساده است.

یکی از ترکیبات آلی که قسمت عمده ای از فسفات و نیتروژن را به وجود می‌آورد که فاقد نمک کلرید سدیم می باشد مونو آمونیوم فسفات است که در انواع آبیاری قابل استفاده می باشد

ترکیب مونوآمونیوم فسفات در واکنش با آمونیاک و اسید فسفریک در دستگاه های ایزوترمیک نشان داده شده است که دانه های درشت مونو آمونیوم فسفات جامد را تشکیل می دهد. مونو آمونیوم فسفات یک نمک با ساختار بلوری تتراگونال است.

ویژگی های کود منو آمونیوم فسفات (monoammonium)

 • نمک کلرید، سدیم و مواد سنگین به هیچ عنوان ندارد

 • می تواند در انواع مختلف سیستم های آبیاری مورد استفاده قرار گیرد

 • دراین کود فسفر نسبت به ازت بیشتر میباشد

کود شیمیایی مونو آمونیوم فسفات

توانایی ترکیب با آفت کش های گیاهی و کود (به جز برای کود منیزیم و کلسیم)

 • حاوی 12٪ نیتروژن 61٪ فسفر است.

 • می تواند در کشاورزی برای محصولات قابل جذب از طریق برگ و خاک ،استفاده شود.

 • می تواند در اکثر محصولات گلخانه ای مورد استفاده قرار گیرد

آنالیز کود مونوآمونیوم فسفات

فرمول م: NH4H2PO4

فسفر : 61 درصد

نیتروژن : 12 درصد

محلول در آب : ( در 20 درجه سلسیوس )370g/L

اسیدیته محلول : 4 - 5

روش تولید مونو آمونیوم فسفات

تولید کود مونو آمونیوم فسفات شبیه خط تولید سوپر فسفات  است ولی فعلا در کشورهای دیگر نظیر چین انجام می شود. البته در کشورمان ایران کودهای فسفاته دیگر مثل دی آمونیوم فسفات ، کود فسفات تریپل و فسفات ساده تولید می شود .

یک کارخانه غیر فعال تولید فسفات تریپل و ساده ( خط تولید سوپر فسفات تریپل )در تهران وجود دارد که نیاز به یک سرمایه گذاری دارد. برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر بزنید.

استفاده دیگر منو آمونیوم فسفات

مونو آمونیوم فسفات درکپسول های آتش نشانی وجود دارند که در منازل، مدارس و اداراتمورد استفاده قرار میگیرند که به سرعت آتش را مهار می کنند.

طریقه مصرف مونو فسفات آمونیوم ام ای پی

مصرف: در زمین های کشاورزی و مزارع  5-10 کیلوگرم کود مونو آمونیوم فسفات یا کود map در هر هکتار مصرف میشودو هر دو هفته یکبار باید تمدید گردد.

قیمت کود مونو فسفات آمونیوم

برای دریافت آخرین قیمت روز کود مونو آمونیوم فسفات لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۹۱۳۰۰۲۵۷۴۴

مهندس لسان


سرمایه گذاری مطمئن در بخش تولید کود فسفاته

یک کارخانه غیر فعال تولید کود سوپر فسفات (ساده ، تریپل به همراه خط تولید اسید فسفریک) در اطراف تهران واقع شده است که نیاز به یک سرمایه گذاری دارد.این کارخانه شامل تجهیزات و تیم تخصصی تولید می باشد حتی سود سرمایه گذاری در این بخش تضمینی است.

هر شخصی یا شرکتی که تمایل به سرمایه گذاری در این بخش را دارد می تواند با شماره زیر تماس حاصل فرماید :

09130025744

مهندس لسان

کارخانه تولید کود فسفات

در صفحه بیشتر سعی می شود در مورد روش های تولید و یا راه اندازی خط تولید انواع کودهای فسفاته صحبت شود و کمتر در مورد اثرات کودهای فسفاته روی گیاهان بحث شود زیرا در مقاله قبلی در مورد تاثیرات کود سوپر فسفات تریپل ، کود سوپر فسفات ساده و دی آمونیوم فسفات توضیحات تخصصی تر داده شده است .

راه اندازی خط تولید کود فسفات

برای راه اندازی خط تولید کود فسفاته ابتدا باید میزان دقیق تولید مشخص شود و بعد اقدام به این کار شود زیرا در صورتی که در آینده تمایل داشته باشید که تولید را افزایش دهید به ناچار قسمتی از تجهیزات باید عوض شود و این هزینه هنگفتی را به شما تحمیل خواهد کرد .

روش تولید کود فسفات و یا روش تولید سوپر فسفات تریپل

در کل تولید کودها فسفاته سخت نیست ولی در کنار سادگی علمی ، پیچیدگی های خودش را دارد معمولا روش تولید کودهای فسفاته در هر کجایی یکسان می باشد و در فرایند از روش های متفاوت استفاده می شود ، برای مثال در اکثر کارخانه های تولید سوپر فسفات ، تولید اسید فسفریک صورت نمی گیرد این اسید بیرون از کارخانه تهیه می شود . ولی کارخانه های مجهز تر میتواند این اسید را خود تولید کنند .

خط تولید کود سوپر فسفات تریپل و ساده کارخانه تولید سرمایه گذاری روش تولید

کارخانه تولید سوپر فسفات تریپل

مراحل تولید کود سوپر فسفات تریپل شامل 1- استخراج سنگ معدنی فسفر 2 – تولید اسید فسفریک 3- تهیه اسید سولفوریک

راه اندازی خط تولید سوپر فسفات تریپل

بر اثر تغییرات شیمیایی بین اسید فسفریک و سنگ فسفات کود سوپر فسفات تریپل ساخته میشود که 44 تا 52 درصد پنتا اکسید فسفر و 18 تا 32 درصد فسفر محلول در آب می باشد.

خط تولید کود شیمیایی فسفاته

عنصر فسفر با مواد آلی و عناصر شیمیایی دیگر که در خاک موجود است واکنش پذیری بسیار زیادی دارد، بدلیل این موضوع توصیه می شود همیشه این کود را در زیر خاک بصورت عمقی و نزدیک ریشه های درختان قرار داده شود .

خط تولید کود شیمیایی سوپر فسفات تریپل

در خط تولید کود سوپر فسفات تجهیزات مختلفی کار شده است این دستگاهها شامل : دستگاه گرانول ساز ، راکتور ، دستگاه خشک کن و کار می شود .

سرمایه گذاری در تولید کود سوپر فسفات ساده

خط تولید کود سوپر فسفات ساده و روش تولید آن کاملا دستگاهها و یا تجهیزات تولید این کود مشابه تولید کود سوپر فسفات تریپل است ، سرمایه گذاری در این بخش تقریبا مشابه تولید کود سوپر فسفات تریپل است.

دانلود طرح توجیهی کود سوپرفسفات تریپل و ساده 1

لینک دانلود طرح توجیهی تولید کود سوپر فسفات تریپل 1

دانلود طرح توجیهی تولید کود ﺳﻮﭘﺮ ﻓﺴﻔﺎت ساده و تریپل 2

لینک دانلود طرح توجیهی تولید کود سوپر فسفات تریپل 2


برای سرمایه گذاری برای یک کارخانه غیر فعال تولید کود سوپر فسفات واقع در اطراف تهران می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید :

09130025744

مهندس لسان


منبع :
سرمایه گذاری تولید کود سوپر فسفات ساده و تریپل


اصلاح بذرهای کشاورزی و افزایش محصولات

چهارشنبه 16 مرداد 1398 06:24 ب.ظ

اصلاح بذرهای کشاورزی و افزایش محصولات

معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات و ارتقاء آموزش کشاورزی طبق گزارش تسنیم ، گفت: با کسب موفقیتهای عالی که در زمینه کشت محصولات زراعی در سالهای اخیر داشته ایم ، اما در هسته باغبانی بسیار عقب هستیم.
کاظم خاوازی ادامه داد: کار کردن روی دانه های اولیه بذر در حوزه باغبانی هزینه های زیادی را می طلبد که ما تازه وارد این حوزه شده ایم.

خاواری خاطرنشان کرد: در آفریقا شصت و دو درصد، ده درصد ایالات متحده ، اروپا بیست درصد ، آسیا شصت درصد از کشاورزان از بذرهای اصلاح نشده و بدون فرم استفاده می کنند. لزوم کود دهی بوسله انواع کود هیومیک اسید بسیار ضروری می باشد.
علی اکبر مهر فرد اعلام کرد: بذر مناسب می تواند تا سی درصد از عملکرد تولید محصولات کشاورزی را توسعه بخشد. گواهی شده ترین دانه های جهان سبزیجات ، غلات ، سویا و ذرت میباشند
رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی ادامه داد: در حوزه گندم دیم یازده رقم بذر بهبود یافته وجود دارد که در بین کشاورزان تنها بیست و چهار درصد سرعت نفوذ دارند و هفتاد و شش درصد کشاورزان هنوز از ارقام غیررسمی استفاده می کنند.

خاواری ادامه داد: ضریب نفوذ رقم های زراعی یک شاخص مهم است و هرچه سهم استفاده از آنها بیشتر باشد ، افزایش تولید و توسعه در حوزه کشاورزی بیشتر است. استفاده از هیومیک اسید در رشد صیفی جات نقش اساسی ایفا می کند.

خاوازی گفت: سی و چهار نوع گندم آبیاری زیر کشت در کشور با ضریب نفوذ چهل وهفت درصد استفاده می شود اما باغداران و کشاورزان هنوز پنجاه و سه درصد از بذرهای دیگر را در این حوزه استفاده می کنند.
مهرفرد ادامه داد: میزان تولید بذر در سالهای گذشته افزایش یافته است به طوری که از شروع انقلاب تاکنون چهارصدوهفده نوع بذر به بخش کشاورزی انتقال داده شده است که صدوبیست نوع از سال نود و دو و پنجاه و یک نوع امروز معرفی شده است.
علی اکبر مهرفرد اعلام کرد: ما کار تحقیق را به حوزه خصوصی اعطا می کنیم و با دانشگاه ها جدی کار میکنیم. وی گفت: ما نیز به موضوع تولید بذر صیفی جات و سبزیجات توجه جدی داریم ، در صورتی که این حوزه مورد غفلت واقع شد و در یک مقطع زمانی همکاران ما مجاز به اصلاح صیفی جات و سبزی جات نبودند.

منبع:
اصلاح بذرهای کشاورزی و افزایش محصولات


افزایش محصول گوجه فرنگی اسد آباد

دوشنبه 14 مرداد 1398 06:06 ب.ظ

افزایش محصول گوجه اسد آباد

سقراط بیرنگ از برنامه ریزی برداشت شصت هزار تن گوجه فرنگی در مزارع اسد آباد صحبت کرد.

طبق گزارش ایسنا با مدیر جهاد کشاورزی اسد آباد در همدان ، اعلام شد: در سال جاریهزار و سیصد هکتار از اراضی مزرعه ها در اسدآباد متعلق به کشت گوجه فرنگی میباشد که احتمال میرود بالاتر از شصت هزار تن گوجه فرنگی برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی اسد آباد گفت در طی فروش این محصول با کشاورزان اسدآبادی مشکلی پیش نیامده است و با شروع فصل برداشت گوجه فرنگی ، طبق قرارداد کشاورزان با کارخانه رب اسدآباد ، محصول تولیدی در همین شهر تولید خواهد شد و فقط به کارخانه اسد آباد فرستاده میشود ، در غیر این صورت به دیگر استان ها این محصول را ارسال می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی اسد آباد گفت:«نود درصد از کشت گوجه فرنگی در شهرستان آبیاری قطره ایست و شصت درصدش پس انداز آب میباشد.» انواع مختلف کود میتوانند باعث رشد بوته گوجه شود مثل کود هیومیک اسید . این کود برای گیاه گوجه فرنگی بسیار مفید است ، هیومیک اسید باعث اصلاح خاک و رشد بوته های گوجه می شود

بیرنگ با اشاره به افزایش پنجاه درصدی کشت گوجه فرنگی در مزارع کشاورزی اسدآباد خاطرنشان کرد: میزان تقریبی تولید در هر هکتار گوجه فرنگی چهل تا پنجاه هکتار بوده است. با توجه به سابقه و تولید زیاد در هر هکتار ، صد تن گوجه فرنگی نیز تولید شده است.

بیرنگ میزان عددی کشت و تولید کنندگان گوجه فرنگی در شهرستان اسدآباد را هزاروصد نفر تخمین زد و خاطرنشان کرد: " پیشنهاد میشود اسدآباد در زمینه کشت گوجه فرنگی آبیاری قطره ای را مد نظر قرار دهد زیرا محتوای آب این محصول بالا میباشد ."

سرمایه گذاران وارد بخش کشاورزی شوند

بنابه خبرگزاری مهر در روز سشنبه با رئیس جهاد کشاورزی استان کرمان در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اظهار داشت: کلیه موارد صدور پروانه ها در یک بازه زمانی کوتاه برای تسهیل امور مردمی به سیستم مهندسی منتقل شد.

عباس سعیدی گفت: زمان مجوزها از صدو پنجاه روز به بیست روز برای آسانی کار سرمایه گذاران کاهش پیدا کرد.

عباس سعیدی اضافه کرد: در موضوع صادرشدن مجوزات با قوانین و رهنمودهای سختی روبرو شدیم و سرمایه گذاران برای گرفتن مجوز در حوزه های مختلف با مشکلات زیادی مواجه شدند.

رئیس کشاورزی استان کرمان: در حوزه کشاورزی سرمایه گذاری بسیار الزامی است ، بنابراین شرایط خوبی برای محصولات کشاورزی وجود دارد. ما به دنبال افرادی هستیم که سرمایه داشته باشند و بتوانند تولید محصول ، صادرات و ایجاد شغل کنند.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ در نظر داریم صد هکتار گلخانه به حوزه کشاورزی استان کرمان بیافزاییم که قبلاً هفتاد هکتار آن نیز آماده شده است.


منبع:

افزایش محصول گوجه فرنگی اسد آبادآذربایجان غربی پیشتاز تولید کلزا

شنبه 5 مرداد 1398 01:54 ب.ظ

آذربایجان غربی پیشتاز تولید کلزا

اکبر کرامتی گفت که از آغاز فصل برداشت، در استان نه هزارو سیصدو سی وهشت تن دانه های روغنی از کشاورزان تهیه شده است که پانزده درصد بیشتر از فصل های سال گذشته میباشد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی طبق گزارش ایسنا که تعاونی های روستایی خریدار کلزا در استان هستند گفت: "در سال جاری انتظار می رود از سیزده الی چهارده هزار تن کلزا در آذربایجان غربی پنج هزارودویست هکتار زمین کلزا برداشت کنیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی افزود؛که نرخ خرید کلزا در سال ۹۸ سی وچهارهزاروسیصدونودوهشت ریال بوده و می گوید: "تا الان شصت و دو درصد قیمت کلزا به قیمت 20 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.
اکبر کرامتی گفت: جهت خرید آسان و رفاه کشاورزان کلزا ده مرکز خرید دولتی بوجود امد و افزود که تا به امروز مراکز خرید در میاندوآب، بوکان، پیرانشهر، پلدشت و نقده بالاترین مقدار کلزا را خریداری کرده اند از کشاورزان. عملیات خرید تا تاریخ دهم مرداد همچنان ادامه دارد. استفاده از انواع کود های می تواند در رشد این محصول مفید باشد.  
اکبرکرامتی گفت: رتبه خرید کلزا آذربایجان غربی در کشور هشتم در نظر گرفته شده است که در آن کلزا به کارخانه تولید روغن در استان اصفهان فرستاده می شود.
کرامتی افزود: "سال ۹۸ دانه و دستگاه های یارانه ای به کشاورزان ارائه شده و گیاهان ریز توسط کشاورزان برداشت شده است."

جشنواره بلال در مازندران

فرامک عزیز کریمی در شهرستان سیمرغ جشنواره شیربلال با اعلام خبرگزاری موج مازندران گفت: "این شهرستان که بیشترین تولید شیربلال را در استان مازندران دارد، می توانیم ارقام شیرین را برای کشت به کشاورزان این منطقه ارائه دهیم.
عزیزکریمی ادامه داد؛ به شهرستان سیمرغ در سیلی که اخیرا آمد آسیب شدیدی وارد شد که باعث کاهش شدید تولیدات کشاورزی شد.
فرامک عزیزکریمی اعلام کرد: ما سالانه صدوبیست و دو میلیون تن تولید محصولات کشاورزی داریم، وی افزود: " برای چهارمین سال متوالی ما موفق به رشد خودمان شدیم در تولید گندم، و تا کنون، نه هزار میلیارد تومان نرخ گندم برای کشاورزان گندم پرداخت شده است. " .
مدیر دفتر کل غلات افزود: " محصول شیر بلال تابستانی و آب بر است و کشت این محصول در برخی مناطق بسیار دشوار است.


منبع:
آذربایجان غربی پیشتاز تولید کلزا


palayeshcood palayeshcood

شرکت پالایش کودآمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic